

Странстващ търговец
Странстващ търговец е пасивен моб в Minecraft. Странстващ търговец има 20 точки здраве (10 сърца).
Странстващ търговец е пасивно създание, което се появява случайно близо до играча, предлагайки избор от девет случайни сделки. Те се показват в постоянен ред в интерфейса за търговия: две сделки от таблицата за покупка, две от специалната таблица за продажба и пет от обикновената таблица за продажба. Това позволява на играчите да получат природни и редки предмети, които иначе биха били трудни или опасни за придобиване. За разлика от селяните, Странстващ търговец не отключва нови сделки, след като е бил разменян с играча.
Ако бъде убит по средата на пиене, има малък шанс да изпусне кофата с мляко или отварата за невидимост, която държи в ръка. Не могат да бъдат отглеждани и не произвеждат никакви ресурси извън сделките си. Появяват се естествено близо до играчи в селата или откритите пространства, обикновено придружени от две вързани лами на търговец.
Техните лами плюят по враждебни създания или играчи, ако търговецът бъде нападнат. Търговецът пие отвара за невидимост през нощта в Java Edition или когато е застрашен в Bedrock Edition. След известно време Странстващ търговец изчезва естествено, което прави появата му временна. Въпреки че няма постоянен дом, способността му да предлага разнообразие от редки сделки го прави полезен ресурс за оцеляване.
Какво разменя Странстващ търговец?
Търговия
Често задавани въпроси за Странстващ търговец
Бързи отговори
Не — Странстващ търговец е пасивен моб.
Странстващ търговец има 20 точки живот, което се равнява на 10 сърца.







.png)






